Filmová noc v muzeu aneb Na Ostrov svobody s Indianou Jonesem

Všechny Vás srdečně zveme na letošní jedinečné promítání filmových lahůdek, premiéru studentského filmu Ostrov svobody, a to i s účastí vzácných hostů. Celý film se týden natáčel u nás v muzeu na palubě muzejního Tupolevu Tu-154M přezdívaného Naganský express.

Po Ostrovu svobody bude následovat nejnovější dobrodružství pohotového archeologa a dobrodruha ztvárněného Harrisonem Fordem – snímek Indiana Jones a nástroj osudu. Přijďte shlédnout filmy v naprosto jedinečném prostředí u nás mezi letadly. Po projekcích se v muzeu rozzáří reflektory a pro návštěvníky a návštěvnice se otevřou útroby rozsvícených letounů.

Program letního BIOgrafu LMKU

Ostrov svobody je úspěšný projekt studentů a studentek ateliéru Audiovizuální tvorba při Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáš Bati ve Zlíně, v čele s kreativní dvojicí Petr Januschka (scénář a režie) & František eF. Horvát. Krátký film o lásce a svobodě je situovaný v roce 1981 a odehrává se na palubě charterového letu z Prahy na Kubu, kde se mladý muž Jindřich (Jiří Mádl) překvapivě setkává se svou láskou z dětství Evou (Judit Pecháček). Okamžitě navážou rozhovor a s každou odpovědí, s každým zábleskem či nechtěným dotykem staré pouto znovu ožívá. Netuší, že brzy budou stát před možná nejtěžším rozhodnutím svého života.

Od své světové premiéry v albánské Tiraně na konci září 2021, po níž záhy následovala severoamerická premiéra v kanadském Vancouveru, stihl Ostrov svobody obletět tři kontinenty – dočkal se úspěšných projekcí v USA i Austrálii a nedávno byl uveden i v programu Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Zároveň se pyšní i cenou české filmové kritiky v kategorii nejlepší studentský film.

Kunovické premiéry se zúčastní scenárista a režisér filmu Petr Januschka, producent František eF. Horvát, ústřední herecké duo Judit Pecháček a Jiří Mádl, manažerka distribuce Jana Bébarová a i ostatní členové a členky posádky.

Ve snímku Indiana Jones a nástroj osudu se naposledy vrací ve své ikonické roli pohotového a rafinovaného archeologa Harrison Ford, aby prožil své poslední napínavé dobrodružství, které ho jako tradičně zavede do nejrůznějších koutů světa.

Budeme se se na Vás těšit.

Váš tým LMKU